سفارش تبلیغ
صبا ویژن

یوسف ذوالفقاری آهنگ


بسمه تعالی

ملت شریف ایران! از هم اکنون هر هموطنی شبانه روز حد اقل سه بار عمل دهنشویه با آب جوشیده ولرم با نمک را  انجام بدهید. لطفا به موارد مطرح شده در مقاله ام در زمینه درمان بیماران کرونایی در همین پایگاه  عنایت بفرمائید.یوسف ذوالفقاری آهنگ ::: دوشنبه 98/12/26::: ساعت 12:31 صبح                            بسمه تعالی

                   یامن اسمه دواء و ذکره شفاء


با سلام و تبریک میلاد فخر کائنات امام المتقین حضرت علی بن ابیطالب-علیه السلام- با قلبی پر از اندوه و غم به دلیل مصیبت قتل عام شیعیان کشمیر و موضوع جهانی حادثه ی تهاجم ویروس کرونا به جان بشریت، در این نوشتار ضمن بیان مقدمه ای به هشدارهایی معطوف خواهیم بود.

اینجانب اگرچه در گوشه ای بدون دارا بودن هر گونه مسئولیت حقوقی به مسائل فردی خویش مشغول هستم، لیکن همواره بسیار در اخبار امم و حوادث ملل دقت نظر دارم. نوع بیان اخبار از صدق پیشگان و یا از ذینفعان و یا حتی ازمغرضان بشری را به دقت زیر نظر دارم. حتی به هنگام کودکی در محاورات سالخوردگانی که از طاعون و امثال آن، سخن می گفتند و ای بسا که هیچ فکر نمی کردند که به اخبار و نقل خاطرات تلخ و شیرین آنان با دقتی هرچه تمامتر توجه دارم، آنچه می گفتند را در خاطرات خویش می انباشتم، با این وجود به محضر برادران و خواهران، فرزندان، پسران و دختران جوان عرض میکنم که اکنون و در شرایط استثنایی قرن جاری: الله فی انفسکم! الله فی انفسکم! الله فی انفسکم! شما را بخدا! شما را بخدا! شما را بخدا! موضوع پیشگیری و راهکارهای ارائه شده از سوی مسئولین محترم را در زمینه ی خویش مراقبتی و رعایت حقوق خانواده تان جدی بگیرید و از خانه هایتان بیرون نروید. کاری نکنید که خدای ناخواسته بعدها بنشینید و یک عمر بگریید که در اینصورت فائده ای هم ندارد. در مقدمه نخواسته بودم به خودستایی دست بزنم که این کار برای امثال فرد کور دلی مثل من جز افزودن به وزر و وبال سودی ندارد، فقط خواستم بدانید که این نوشتار واین مطالب را نه از یک کسی که صرفا تحت تأثیر گذرای یک حادثه و یا از جهت ترس و وحشتی که نه چندان قابل اعتنا هست را می بینید! نه! نه! با صراحتی هر چه تمامتر عرض می کنم که مسئولین جهادگر و پر تلاش کادر درمانی و بهداشتی کشور، امروز با وجود شرائطی که در آن بسر می بریم، بر خود فرض می دانند که مدیریت شده سخن بگویند و امور روانکاوی آحاد جامعه را لحاظ کنند، برخی از مطالب را با رعایت اموری چند از قبیل برای چه و در چه راستایی و با چه مخاطبی و با چه لحنی و... به مردم بگویند. اگر چه با وجود عام البلوی بودن این حادثه ی شوم جهانی، باز هم استکبار جهانی حسب عادتشان مثل بی بی سی و امثال آن، با سوء سریرتی که دارند در جهت تعرض به سلامت و صحت روح و روان مردم مشی می کنند، لیکن تأکید می کنم که مسولین محترم ما-که خداوند متعال یاریشان فرماید-، در شرایطی بسیار سخت و اندوهبار دارند موضوع را مدیریت می کنند، البته من نمی خواهم بگویم که این عزیزان هیچ ضعفی نداشته و یا ندارند که اکنون وقت بیان این قبیل مطالب نیست، ما تکلیف داریم به مطالب درخواستی آنان توجه نماییم و به مفاد آن ازجمله به نکات به شرح ذیل عمل نماییم.

تاکید می نمایم: هرگز هرگز هرگز جز در مواردی خاص و فوری از منزل خارج نشوید.

برخی از فرزندان پسر، از آنجایی که حسب عادت و شرایط سنی خود، اهل بیرون رفتن و گشتن هستند، در این ایام در مقابل دستورات مقامات ذیربط، مقاومت نموده و همچنان برای تفرج و سرگرمی به بیرون از منزل تردد می نمایند، اینجانب ضمن حفظ حرمت این فرزندان ذکور، هشدار می دهم که اگر به خودتان رحم نمی کنید و یا بر این باور هستید که با توجه به شرایط جسمانی می توانید در مقابل این ویروس بسیار خطرناک و هوشمند مقاومت نمایید، الله الله الله  شمارا بخدا، شما را بخدا، شمارا بخدا! به سایر اهل خانه تان به خواهرانتان و به پدر و مادر پیرتان رحم کنید و با تهور و بی باکی خود، آنان را که هدف خطر هستند، در معرض نابودی قرار ندهید و تا اطلاع بعدی در خانه بمانید.

فراموش نکنید که ابتدای همین فصل جاری بود که تأکید می نمودند از مشغول بودن و وابستگی به تلفن و مبایل فاصله بگیرید و اهل آمد و شد باشید، اما اکنون! اما اکنون! اما اکنون، تأکید می کنند که به تلفن و مبایل رو بیاورید و از آمد و شدها بشدت پرهیز نمایید و در همین راستا و نیز در جهت تن دادن به دورکاری و تعلیم مجازی و... شرکت مخابراتی که روی درامد های ریالی خود حساب باز می کرده است، حاضر شده است تا به مشترکین خود، تسهیلات رایگان ارائه دهد تا مردم در خانه بمانند.

به جمیع بانک ها و موسسه های اعتباری ابلاغ نمودند که در دریافت اقساط کوتاه بیایند.

در بسیاری از شهرها از طریق جارچی از مردم التماس می کنند که در منازل خود بمانند.

و....

آقا! توجه داشته باشید که صحبت از تأسیس بیمارستان صحرائیست!

همه ی این حرکت های پیشگیرانه و مقابله گرایانه، در حالی انجام می پذیرد که عوامل ذیربط موظف هستند جهت حفظ سلامت روحی مردم ، رعایت طبفه بندی را در خبر رسانی داشته باشند. اگر می بینید که سازمان بهداشت جهانی، در این زمینه به تحسین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مبادرت می نماید، صحبت از شفاف سازی نیست، صحبت از تدبیر و معقولانه عمل کردن هست.

شما توجه داشته باشید که از مردم عاجزانه درخواست می شود که به مسافرت نروید، دیدید که برخی از افراد بی توجه و مسئولیت ناپذیر بر سر مازندران و گیلان چه آورده اند!؟ حالا از یک سو می گویند که چرا فلان شهر را از ابتدا قرنطینه نکردند؟!

باید بپذیریم که برخی از مردم نیز قصور دارند و بی توجه هستند و من به این عزیزان عرض می کنم که بدانید ما تجربه ی جنگ را داشتیم و آژیر هوایی قرمز به صدا در می آمده است، شهرهای ما بمپباران و موشک باران می شده است، با این وجود نه نمازجمعه ها تعطیل می شد و نه سایر جماعت های مذهبی و غیر مذهبی تعطیل می شده است، حالا باید بنشینیم و فکر کنیم که بر سر ما و مردم جهان چه دارد می آید که، در تمام دنیا بر آن می شوند تا از مردم عاجزانه بخواهند در منزل بمانید.

در این زمینه بیش از این ورود نمی کنم که خارج از تدبیر روانکاوانه هست و همین مقدار نیز از سر ناچاری بیان شد اما در خاتمه توجه شما را به وجود مقدس مولایمان و صاحب اصلی کره ی زمین حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف جلب می کنم و از آن حضرت النماس می کنیم که با اغماض از بدی هایمان و با گذشت از تقصیر هایمان و با نادیده انگاشتن از غفلت هایمان، از محضر حضرت ربوبی حضرت باریتعالی بخواهید تا این بلیه ی همگانی از سطح کره ی زمین رخت بر بندد.

آقا جان! مولای ما! ای صاحب الزمان! مهدی جان ! ای پسر فاطمه- سلام الله علیها- ما به شما قول می دهیم و عهد می بندیم که به داد ما برس و ما نیز در رفتارهایمان و در عمل